Karynia i Tomasz. Księżniczka Karolina wyszła za mąż

Oj długo Tomek starał się o rękę Karoliny. Gdy już powiedziała TAK, wiedział, że zrobi wszystko, by cudowny uśmiech nigdy nie schodził z jej pięknej twarzy. Już gdy byli na sesji zaręczynowej widzieliśmy ten niesłabnący zachwyt w jego oczach przy każdym spojrzeniu na narzeczoną. Spodziewaliśmy się wzruszeń podczas ślubu, ale na takie emocje nawet my nie byliśmy przygotowani.

Przygotowania

Ale od początku. Na 10:00 rano Andrzej odwiózł mnie do studia Karoliny Wagner we Wrzeszczu, bym mogła zrobić zdjęcia makijażu Panny Młodej. Sam pojechał na Morenę, uwiecznić przygotowania Pana Młodego, któremu towarzyszyli brat – świadek oraz Mama.

W międzyczasie, w domu Rodziców Panny Młodej świadkowa Ola i mama Panny Młodej przygotowywały ją na przyjazd Tomasza.

Błogosławieństwo

Po ogromnie emocjonującym pierwszym spotkaniu Pary Młodej i błogosławieństwie Rodziców, pojechaliśmy wszyscy do Sanktuarium Matemblewo, gdzie ceremonię zaślubin poprowadził ksiądz Radosław Belling. Przywitał on Państwa Młodych u wejścia do Sanktuarium i poprowadził do Ołtarza.

Słuchamy czytania Słów Ewangelii według świętego Jana o weselu w Kanie Galilejskiej na każdym ślubie. I każde kazanie jest zupełnie inne. Tym razem ksiądz odprawiający liturgię mówił o codziennych gestach miłości, o tym, żeby była w Rodzinie na co dzień, a nie tylko od święta. Mówił językiem ludzi młodych i z dużym poczuciem humoru.

Ceremonia zaślubin

Po zakończonej Ceremonii Państwo Młodzi poszli pomodlić się za swoją maleńką, właśnie założoną Rodzinę, a następnie zostali zaskoczeni parą białych gołębi, które na znak zgodnego pożycia wypuścili z rąk, ku zachwytowi Tomasza i przerażeniu Karoliny.

Wesele

Następnie cały korowód weselny pojechał do Rezydencji Victoria, gdzie odbywało się przyjęcie weselne.

Rozpoczęcie

Po oficjalnym powitaniu, toastach, tradycyjnym rozbiciu kieliszków przez Państwa Młodych goście usiedli do obiadu. Następnie wszyscy wyszli na mini oficjalną sesję zdjęciową Pary Młodej wraz z gośćmi.

Pierwszy Taniec

Po zakończonych zdjęciach wszyscy zostali zaproszeni na Pierwszy Taniec Karoliny i Tomasza. Ciężki dym tylko podkreślał piękno walca i każdą trudną figurę. Panna Młoda promieniała, Pan Młody wpatrzony w oczy Żony bezbłędnie wykonywał skomplikowane podnoszenia i kroki, pięknie wyćwiczone przed ślubem.

Zabawa i atrakcje

Karolina i Tomasz przygotowali dla swoich gości mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim genialny zespół Kameleon ze Starogardu Gdańskiego zabawiał wszystkich cały wieczór i noc. Naprawdę ZABAWIAŁ. Świetny Wodzirej, wspaniała wokalistka (którą podziwiam ogromnie za wytrwałość w 8 miesiącu ciąży) i doskonale dobrany repertuar muzyki i zabaw sprawiali, że noga sama rwała się do tańca (pomimo aparatu w dłoni).

Kolejną atrakcją i hitem wesela był Drink Prestige Bar z drinkami owocowymi. Korzystali wszyscy – od najmłodszych do najstarszych. Dymiące, kolorowe drinki były nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim pyszne.

Pieczony prosiak był równie wspaniały jak tort, a świecące balony były taką samą niespodzianką dla gości jak zimne ognie były niespodzianką dla Pary Młodej.

Oczepiny

Tradycyjne oczepiny i podziękowania dla Rodziców były tak samo radosne jak i wzruszające. Natomiast zabawy oczepinowe wywoływały zarówno salwy śmiechu jak i niesamowitą kreatywność wśród konkurujących między sobą weselników.

Z przykrością żegnaliśmy się ze wszystkimi przed 2:00 nad ranem.

Nasze życzenia dla Młodej Pary

Karolinie i Tomaszowi życzymy spełnienia marzeń o dużej rodzinie. Samych pięknych dni i tej ogromnej miłości jaką mają dla siebie dzisiaj. A także miłości codziennej, o której mówił w ich ślubnym kazaniu ksiądz Radosław. Karolinie, która jest tak niezwykle ciepłą i pełną życzliwości młodą kobietą, chcemy życzyć przede wszystkim, by opromieniała swoim pięknym uśmiechem każdy dzień. Tomaszowi – by zawsze patrzył na swoją żonę z tym samym zachwytem w oczach. Niezależnie od upływających lat i uciekającego czasu. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia Karolinko i Tomku!

LISTA MIEJSC I TWÓRCÓW

Fotografowie: Sylwia Ragan, Andrzej Surowicz – Foto Baśnie

Sala weselna Rezydencja Victoria

Miejsce Ceremonii Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie

MUA Karolina Wagner Make up

Suknia ślubna Salon Sukni Ślubnych Alicja

Garnitur Pana Młodego Paco Lorente

Kwiaty Rossa

Wodzirej / Zespół Kameleon ze Starogardu Gdańskiego

Drink Bar Flaming Prestige Bar

Tort i deserki Cukiernia Baccate

Piękne dekoracje Mama Panny Młodej

Słodkie wypieki Mama Pana Młodego