Witaj w moich Foto Baśniach, na imię mi Sylwia.

Moja Mama jedną ze ścian w domu zamieniła na fotograficzne Drzewo Genealogiczne naszej Rodziny. Na ścianach domu moich Rodziców wiszą wszystkie zdjęcia, które udało się jej zachować, dostać, zrobić. To fotografie moich Prababć i Pradziadków (te zdjęcia mają ponad 100 lat), Babć i Dziadków, cioć, wujków, stryjków, kuzynów i kuzynek, a także mojego tragicznie zmarłego brata. Ponad połowy ludzi ze zdjęć nie ma już między nami. Pozostały po nich wyłącznie te fotografie i opowieści, którymi raczyła mnie Prababcia Marie (jak z francuska lubiła o sobie mówić) i jej synowa Elza, mama mojej Mamy (obie skończone piękności za młodu). Znam wartość tych zdjęć. Przetrwały już tyle lat, jak i wspomnienia ich niezwykłych istnień (żeby wspomnieć tylko służbę trzynastoletniej prababci w Ameryce, pracę u samego Forda w Chicago pradziadka, walkę powstańczą drugiego czy karierę guwernantki mojej babci i fatalne małżeństwo drugiej), w przeciwieństwie do bohaterów zdjęć i opowieści. Chcę by moja fotografia była takim wspomnieniem, żywym dowodem na Wasze historie, na prawdziwe emocje, których byłam świadkiem. By była pamiątką na lata, na całe pokolenia.

Chcę pokazywać Wasze wzruszenie, radość, śmiech, zabawę i nostalgiczne zamyślenie.

Poprzez swoją fotografię chcę Wam ofiarować niezwykły prezent – spojrzenie na siebie oczami profesjonalisty, który pokazuje Wasze nieprzemijające piękno, zawarte w oczach i uśmiechu, a które bierze się z wnętrza i którego nie niszczą zmarszczki czy brak idealnej figury. Każda sesja w Foto Baśniach to oddzielna opowieść, przygotowywana na długo zanim nacisnę spust migawki. To godziny poszukiwań nietuzinkowych plenerów, które stanowiłyby piękną oprawę i wykończenie zdjęć, tak by w efekcie powstał barwny i wyrazisty obraz; to długie godziny ustaleń dotyczących stylizacji, czasem tworzenie garderoby z niczego i przygotowania do sesji; to wreszcie zadbanie o komfort i dobre samopoczucie, bo nie ma dla mnie nic ważniejszego jak szczere, pozytywne emocje i naturalne reakcje.

Podczas sesji aparatem zabieram Was w kolorowy świat swojej fotografii.

Pokazuję magię i piękno jakie jest w każdym człowieku, sprawiam, że nawet dorośli na moment stają się dziećmi i razem ze mną przenoszą się do innego wymiaru, a efektem wspólnej zabawy i pracy w plenerze są ponadczasowe fotografie, stanowiące niezwykłą pamiątkę dla wszystkich.

ZOBACZ MOJE PORTFOLIO

inni o mnie

Joanna Grzywa:

“Pięć gwiazdek to za mało, aby wyrazić nasz podziw i wdzięczność za cudowną sesję ciążową! Z ogromną przyjemnością chciałabym polecić Foto Baśnie. Pani Sylwia to osoba pełna pięknych pomysłów, niesamowitej pasji i fantastycznej energii. Podczas sesji czuliśmy się niezwykle swobodnie, otoczeni szczerą troską i kreatywną koncepcją na uwiecznienie ważnych w naszym życiu chwil. Sympatyczna postawa i otwarte usposobienie Pani Fotograf sprawiły, że odnosiliśmy wrażenie, jakbyśmy znali się od lat, przez co współpraca była niezwykle komfortowa i przyjemna. Wszystko było dokładnie zaplanowane tak, by nie tracić ani chwili, każde miejsce skrupulatnie dobrane, a szczegóły precyzyjnie przemyślane. Spotkaliśmy się z ogromną pomocą przy doborze stylizacji, radą i kontaktem o każdej porze dnia i nocy oraz niezwykłą wyrozumiałością i cierpliwością. Technika wykonania zdjęć budzi nasz zachwyt, wręcz przerosły nasze oczekiwania. Dziękujemy bardzo za wspaniałą przygodę i niezwykłą pamiątkę i szczerze polecamy!”

Joanna Bąk:

“Zdecydowanie polecam Panią Sylwię Ragan & Foto Baśnie. Sesja dziecięca z takim fotografem to czysta przyjemność zarówno dla dzieci jak i dla rodzica który widzi jak swobodnie i komfortowo czuje się dziecko w tak przyjemnej i życzliwej atmosferze. Cudnie dobrane miejsce sesji + przemyślane dodatki i kadry + empatia i wyczucie chwili co w przypadku dzieci jest bardzo ważnie = GWARANTOWANY SUKCES i PRZEPIĘKNE ZDJĘCIA które baaaaaaardzo cieszą i pozostają cudowną pamiątką na zawsze - BEZCENNE. A oto jeszcze taka szczera i spontaniczna opinia moich 7 latków gdzie po zakończonej sesji powiedziały” ta Pani jest bardzo miła!” oraz zapytały czy Pani Sylwia zrobi im jeszcze kiedyś zdjęcia ze swoim pieskiem :)Jeszcze raz bardzo dziękujemy i szczerze wszystkim polecamy taką profesjonalnie uwiecznioną przygodę!”

Agnieszka Drozd Pender:

“Uczestniczyłam w dwóch sesjach z Foto Baśnie. Jedna w której pozował mój pies i druga – psa i mojej córki:) I jedna i druga minęła mi w tak cudownej atmosferze, że jestem pewna, że będziemy spotykać się z Panią Sylwią nie raz :). Zero stresu, Pani Sylwia tak zagaduje modela że każdy, nawet najbardziej oporny model szybko się otwiera, współpracuje bez najmniejszych problemów. Jestem w szoku, że można tak świetnie prowadzić sesję :) Pani Sylwia łapie momenty, dzięki czemu zdjęcia jakie otrzymaliśmy są zróżnicowane. Jestem zachwycona stylem zdjęć i profesjonalizmem Pani Sylwii.”