Foto Baśnie – Fotograf Ślubny - Fotograf Rodzinny – Trójmiasto – Pomorze

Jeżeli poszukiwaliście fotografa i znaleźliście nas używając tych słów-kluczy, to trafiliście dobrze. Gorąco wierzymy, że znaleźliście znacznie więcej niż kogoś od zrobienia zdjęć. Tworzymy bowiem fotografie będące historią Was samych. To nie tylko kilkanaście, kilkadziesiąt ładnych obrazków. Nasze fotografie pokazują kim jesteście, jakie są Wasze wzajemne relacje, marzenia. Najważniejsze są dla nas wzajemne zaufanie i komfort współpracy. Preferujemy naturalność Waszych zachowań i reakcji, dlatego aranżujemy zdjęcia, a nie pozujemy naszych modeli. Na naszych fotografiach zobaczycie wyłącznie naturalne kolory, pięknie rozmyte tło i bohaterów, będących główną częścią każdego kadru.

Nasze portfolio

Zapraszamy do obejrzenia naszego portfolio, w którym możecie obejrzeć sesje, plenery, reportaże ślubne. Wszystko tworzymy wspólnie z Wami, lub, jak ma to miejsce w przypadku plenerów inscenizowanych, razem ze sztabem stylistów i modeli. Uwielbiamy pracować z ludźmi, którzy tak jak my są zaangażowani, pełni pasji i energii tworzenia. Jeśli chcecie zobaczyć jak powstają nasze zdjęcia, odezwijcie się i zróbmy razem coś fantastycznego!

O nas

Zespół Foto Baśnie tworzą Sylwia Ragan i Andrzej Surowicz. Ktoś kiedyś powiedział, że fotograf mający „R” w nazwisku, przynosi szczęście. My tą szczęśliwą wróżbę podwajamy…

Odkąd zajmujemy się fotografią, staramy się, by nie były to tylko zdjęcia. Od początku pragnęliśmy tworzyć historie i opowieści, być katalizatorem procesu kreacji fotografii. Marzyliśmy, by nasze fotografie były nie tylko pięknymi obrazami, ale stawały się portalem do świata Waszych wspomnień i uczuć. By zdobiły Wasze ściany, a w przyszłości stały się zaczątkiem wielopokoleniowych galerii w domach Waszych dzieci i wnuków.

Bierzemy odpowiedzialność za cały proces tworzenia fotografii – od poznania Waszych oczekiwań, przez planowanie i organizację całej sesji, jej realizację, aż po proces postprodukcji, która jest naszą najbardziej rozpoznawalną wizytówką.Każda Wasza sesja, każdy Reportaż, to dla nas odmienne i pełne emocji doświadczenie, niezwykle ważne i odpowiedzialne, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że zachowujemy na zawszeWasze najcenniejsze wspomnienia.

Prywatnie

Sylwia. Twórca tekstów, edytor zdjęć. Jako matka, mam ogromny sentyment do zdjęć oczekujących Rodziców oraz fotografowania dzieci i rodzin. Jako niepoprawna romantyczka, uwielbiam tworzyć kadry pełne baśni i magii, wracając w ten sposób do najpiękniejszych wspomnień z własnego dzieciństwa. Prywatnie oglądam filmy i seriale historyczne oraz te z gatunku Fantasy. Uwielbiam Cosplay w tematyce baśniowej, fantasy oraz RPG.

Andrzej. Portrecista i reportażysta w jednym. „Szef” sprzętu wszelakiego i garderoby. Jak przystało na zodiakalne Ryby, ciągle poszukuje nowych i nietuzinkowych rozwiązań w naszej fotograficznej pracy. Wielki miłośnik przyrody, filmów i literatury faktu, zwłaszcza okresu II wojny światowej. Najpiękniejsze portrety w naszym portfolio zostały wykonane przez niego.

Garść konkretów

Fotografujemy we dwójkę, na dwa aparaty, z różnych perspektyw i dwoma różnymi obiektywami. To gwarantuje Wam różnorodność kadrów łapanych w tym samym momencie. Nie bez znaczenia pozostaje spojrzenie męskie i damskie na te same ujęcia.

Podczas reportażu jesteśmy wszędzie, a mimo to nie rzucamy się w oczy, nie przeszkadzamy, wtapiamy się w tłum, poruszamy bezszelestnie i nie błyskamy fleszem po oczach.

Przywiązujemy dużą uwagę do bezpieczeństwa Waszych danych. Zdjęcia podczas reportaży przegrywamy na bieżąco, zapisując je w trybie podwójnym na nośnikach zewnętrznych oraz laptopie.

Nasz sposób obróbki charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego zdjęcia. Wszystkie nasze fotografie są ciepłej tonacjii charakteryzują się pięknym, a przede wszystkim naturalnym kolorem. Dostajecie od nas zarówno szerokie kadry jak i bliskie portrety z idealnym odwzorowaniem szczegółów.

Nasi Klienci otrzymują wszystkie zdjęcia w kolorze, wydrukowane na papierze formatu 15x23. Jeśli życzą sobie, by część zdjęć przygotować w B&W, to wskazane zdjęcia otrzymają w podwójnej wersji.

Posiadamy licencje fotografów upoważnionych do rejestracji uroczystości liturgicznych, wydane przez Archidiecezję Gdańską, ważne na terenie całego kraju.

inni o nas

Joanna Grzywa:

“Pięć gwiazdek to za mało, aby wyrazić nasz podziw i wdzięczność za cudowną sesję ciążową! Z ogromną przyjemnością chciałabym polecić Foto Baśnie. Pani Sylwia to osoba pełna pięknych pomysłów, niesamowitej pasji i fantastycznej energii. Podczas sesji czuliśmy się niezwykle swobodnie, otoczeni szczerą troską i kreatywną koncepcją na uwiecznienie ważnych w naszym życiu chwil. Sympatyczna postawa i otwarte usposobienie Pani Fotograf sprawiły, że odnosiliśmy wrażenie, jakbyśmy znali się od lat, przez co współpraca była niezwykle komfortowa i przyjemna. Wszystko było dokładnie zaplanowane tak, by nie tracić ani chwili, każde miejsce skrupulatnie dobrane, a szczegóły precyzyjnie przemyślane. Spotkaliśmy się z ogromną pomocą przy doborze stylizacji, radą i kontaktem o każdej porze dnia i nocy oraz niezwykłą wyrozumiałością i cierpliwością. Technika wykonania zdjęć budzi nasz zachwyt, wręcz przerosły nasze oczekiwania. Dziękujemy bardzo za wspaniałą przygodę i niezwykłą pamiątkę i szczerze polecamy!”

Joanna Bąk:

“Zdecydowanie polecam Panią Sylwię Ragan & Foto Baśnie. Sesja dziecięca z takim fotografem to czysta przyjemność zarówno dla dzieci jak i dla rodzica który widzi jak swobodnie i komfortowo czuje się dziecko w tak przyjemnej i życzliwej atmosferze. Cudnie dobrane miejsce sesji + przemyślane dodatki i kadry + empatia i wyczucie chwili co w przypadku dzieci jest bardzo ważnie = GWARANTOWANY SUKCES i PRZEPIĘKNE ZDJĘCIA które baaaaaaardzo cieszą i pozostają cudowną pamiątką na zawsze - BEZCENNE. A oto jeszcze taka szczera i spontaniczna opinia moich 7 latków gdzie po zakończonej sesji powiedziały” ta Pani jest bardzo miła!” oraz zapytały czy Pani Sylwia zrobi im jeszcze kiedyś zdjęcia ze swoim pieskiem :)Jeszcze raz bardzo dziękujemy i szczerze wszystkim polecamy taką profesjonalnie uwiecznioną przygodę!”

Agnieszka Drozd Pender:

“Uczestniczyłam w dwóch sesjach z Foto Baśnie. Jedna w której pozował mój pies i druga – psa i mojej córki:) I jedna i druga minęła mi w tak cudownej atmosferze, że jestem pewna, że będziemy spotykać się z Panią Sylwią nie raz :). Zero stresu, Pani Sylwia tak zagaduje modela że każdy, nawet najbardziej oporny model szybko się otwiera, współpracuje bez najmniejszych problemów. Jestem w szoku, że można tak świetnie prowadzić sesję :) Pani Sylwia łapie momenty, dzięki czemu zdjęcia jakie otrzymaliśmy są zróżnicowane. Jestem zachwycona stylem zdjęć i profesjonalizmem Pani Sylwii.”