Jest nam niezmiernie miło, że zawitaliście na naszą stronę, do naszego baśniowego świata, pełnego piękna, koloru i emocji.

Zbliża się powoli Najpiękniejszy Dzień w Waszym dotychczasowym życiu. Będzie trzeba podjąć dziesiątki decyzji, które sprawią, że to będzie piękny i pełen radosnych emocji dzień. Wszystko co się w TYM DNIU wydarzy, zapewne będziecie chcieli mieć na zdjęciach, bo zaręczam, że emocje sprawią, że każda minuta będzie odbierana przez Was i Waszych najbliższych jak sen, który za jakiś czas pamięta się jedynie jak przez mgłę…

Warto zatem zadbać o kogoś, kto nie tylko uwieczni fizyczne piękno dekoracji, zjawiskowy wygląd Panny Młodej, ale również zadba o każdy ważny szczegół Tego Dnia i nie pominie niczego istotnego, w tym również emocji, które będą z Państwem od rana do późnej nocy.

Na pewno macie Państwo w związku z tym sporo pytań, na których odpowiedzi pomogłyby Państwu podjąć decyzję o wyborze fotografa, mającego uwiecznić najważniejszy z dotychczasowych dni w Państwa życiu. Zespół Foto Baśni proponuje usługi fotograficzne w zakresie fotografowania Dnia Ślubu.

Poniżej pozwoliliśmy sobie przedstawić najważniejszy zakres naszych usług oraz najistotniejsze pytania i odpowiedzi na nie dotyczące procesu fotografowania w Dniu Waszego Ślubu przez nasze studio.

W jakiej fotografii specjalizuje się zespół Foto Baśni?

Naszą domeną są zdjęcia naturalne, barwne, pełne ruchu i emocji przede wszystkim. Doskonale operujemy światłem zastanym, tworząc na naszych zdjęciach trójwymiarowość i poczucie dynamiki. Staramy się oddawać rzeczywistość (fotografia reportażowo dokumentalna), z jednoczesnym zachowaniem piękna i naturalności fotografowanych ludzi (fotografia portretowa). Wykonujemy reportaże ślubne z pełną świadomością odpowiedzialności jaka na nas spoczywa – błyskawicznie reagując na dynamikę sytuacji, a równocześnie opowiadając historię emocji, gestów, radości, wzruszenia i ludzi przede wszystkim. Nasza fotografia jest naturalna, a nie sztucznie kreowana.

Co zawiera oferta ślubna Foto Baśni?

Nasza oferta jest prosta i nieskomplikowana. Nie zawiera ukrytych kosztów, ani dodatków, za które należy później dopłacić. Posiadamy jeden pakiet, który obejmuje dojazd i pracę dwóch fotografów (dwie różne perspektywy, dwa różne obiektywy w tym samym czasie, spojrzenie kobiece i męskie). Towarzyszymy Wam od momentu przygotowań (zazwyczaj jest to ta chwila, gdy Panna Młoda ma ukończoną fryzurę, a makijaż jest w trakcie), poprzez błogosławieństwo, ceremonię, najważniejsze momenty z wesela aż do oczepin, nie dłużej niż do godziny 00:30. Z doświadczenia wiemy, że taki zakres czasowy wystarczy w zupełności, by uchwycić wszystkie najważniejsze chwile. W tym czasie wykonujemy Wam również mini sesję plenerową oraz portrety z Rodziną i Przyjaciółmi. Rezultatem naszej pracy będzie 500 zdjęć w wersji digital oraz 100 zdjęć wydrukowanych w rozmiarze 15x23, opakowanych w piękne pudełko wraz z pendrivem zawierającym wszystkie zdjęcia oraz prezent – multimedialną prezentację z Waszego Ślubu. Wszystkie zdjęcia poddajemy autorskiej edycji, a otrzymujecie je Państwo do 30 dni od momentu wyboru zdjęć.

Dla Par, które chciałyby ponownie przeżyć chwile uniesienia lub chciałyby skorzystać wyłącznie ze ślubnej sesji plenerowej, oferujemy długi, wspólny spacer w dniu innym niż ślub, którego rezultatem, poza świetną zabawą i wzruszeniem, będzie 100 zdjęć z trzech różnych lokalizacji, w wersji digital oraz 20 odbitek w rozmiarze 15x23 opakowanych w piękne pudełko wraz z pendrivem zawierającym wszystkie zdjęcia oraz prezent – multimedialną prezentację z Waszego Ślubu. Wszystkie zdjęcia poddajemy autorskiej edycji, a otrzymujecie je Państwo do 30 dni od momentu wyboru zdjęć.

Co zawiera umowa?

Nasza umowa z Wami zawiera wszystkie informacje dotyczące usługi fotograficznej, którą zamawiacie a my wykonujemy, w określonym dniu i miejscu. Nasza umowa wyczerpuje najważniejsze aspekty dotyczące wykonania przez nas usługi, a zatem prawa i obowiązki obu stron, zapisy dotyczące płatności, dysponowania prawami majątkowymi, czasu realizacji. Ważnym punktem są dla nas zapisy dotyczące przekazania licencji na wszelkie niekomercyjne sposoby wykorzystanie zdjęć.

Kto będzie fotografował ślub?

Foto Baśnie to zespół i zawsze pracujemy w zespole. Nigdy nie zlecamy wykonania naszych zdjęć podwykonawcom (co zdarza się wcale nie tak rzadko), nasze zdjęcia są efektem doświadczenia i ukończenia licznych warsztatów, są naszą wizytówką, a ponieważ fotografuje kobieta i mężczyzna, różnymi obiektywami, macie szansę na dwa zupełnie różne spojrzenia z dwóch różnych perspektyw na te same osoby i momenty. Dodatkowo przygotowania Panny Młodej fotografuje Sylwia, a Pana Młodego Andrzej, zapewniając maksymalny komfort i zachowanie prywatności. Nawiązujemy z Wami już od pierwszego spotkania bliską więź, właśnie po to, by w czasie Waszego Ślubu stworzyć najbardziej naturalne i niepowtarzalne ujęcia z prawdziwymi emocjami, na których nam najbardziej zależy.

Jak wygląda praca fotografów w Dniu Ślubu?

Zaczynamy od fotografowania detali, potem robimy zdjęcia z przygotowań itd. Jesteśmy z Wami podczas Ceremonii Ślubnej i na weselu do rzutu muszką i welonem.

Sesja ślubnaZacznijmy może od sesji fotograficznej w Dniu Ślubu. Jest to dla nas kluczowa sprawa, ponieważ wiemy jak ważne są takie zdjęcia przy projektowaniu albumu ślubnego.Pewnie zastanawiacie się, kiedy najlepiej zrobić sesję plenerową w Dniu Ślubu? Jeśli znajdziecie chwilę to takie zdjęcia można zrobić tuż po ceremonii a przed rozpoczęciem wesela. Nasze sesje fotograficzne (w dniu ślubu) trwają maksymalnie 40 minut, nie chcemy by goście niecierpliwili się z powodu długiej nieobecności Pary Młodej. Chyba, że planujecie przyjęcie plenerowe wtedy jesteśmy dostępni cały czas podczas trwania Waszego Przyjęcia. To w jaki sposób robimy zdjęcia na sesjach możecie sprawdzić już podczas sesji narzeczeńskiej (taką sesję możecie zakupić dodatkowo, jest sporo tańsza, gdy kupujecie pełny Reportaż). Pary, które zdecydowały się na taką sesję zawsze z większym spokojem podchodzą do Dnia Ślubu.

DetalePrzed ślubem prosimy o przygotowanie i zebranie w jednym miejscu takich rzeczy jak: zaproszenia ślubne, biżuteria, wiązanka panny młodej, butonierki, suknia ślubna, buty… Wszystko co istotne i w ważny sposób wiąże się ze Ślubem. Fotografowanie w Dniu Ślubu zaczynamy od detali. W tym czasie wasi bliscy zdążą przyzwyczaić się do naszej obecności i wtedy mniej stresują się obecnością fotografów. Po detalach zaczynamy fotografować przygotowania, których początek to zazwyczaj końcówka makijażu, gdy Panna Młoda wygląda olśniewająco.

First_LookKiedy Para Młoda jest już gotowa i ubrana w stroje ślubne, wówczas organizujemy moment pierwszego spotkania. Zakładamy, że nie będziecie widzieć się podczas przygotowań, nawet jeśli przygotowujecie się w jednym mieszkaniu lub hotelu (w dwóch różnych pokojach). Wybieramy miejsce na zewnątrz, lub w środku (jeśli pada deszcz). Ustawiamy Pana Młodego i czekamy aż w tym samym miejscu pojawi się jego Przyszła Żona. Jest to jedyny moment, w którym coś aranżujemy, wybieramy miejsce, mówimy gdzie powinien czekać Pan Młody, ale to tak naprawdę tylko wybór okoliczności dla magii, która dzieje się sama z siebie. To jak reagujecie na swój widok w strojach ślubnych jest po prostu bezcenne. Nie da się tego wyreżyserować, da się to jedynie sfotografować. Poza tym jest to niesamowicie emocjonalna chwila.

CeremoniaPrzed Ceremonią Pary Młode najczęściej udają się na błogosławieństwo Rodziców. Jeśli chcecie by był to moment tylko dla Was i Rodziców powiedzcie nam o tym. Podczas Ceremonii staramy się nikomu niczego nie zasłaniać. Nawet nie zauważycie naszej obecności przez większość czasu w kościele czy urzędzie.

Po ślubie i weseluPracę kończymy parę minut po północy. Jeśli odbywa się rzut muszką i welonem, zwany zwyczajowo oczepinami, wówczas jest to ostatni moment, który rejestrujemy. Wszystko co chcielibyście mieć na zdjęciach (atrakcje, tort itp.) proszę by odbyło się przed północą.

Ile wesel obsługujecie?

Pamiętamy wszystkich naszych Klientów z imienia i nazwiska, pamiętamy szczegóły ślubów i wesel, nawiązujemy z Wam tak bliską relację, na jaką pozwala nam profesjonalizm. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy traktowali naszą pracę masowo. Chcemy Was poznać z imienia, historii Waszej miłości, zainteresowań, chcemy wiedzieć jak się poznaliście. Wierzymy głęboko, że poza usługą fotograficzną oddajemy Wam nasz czas, filozofię pracy i obsługę na najwyższym poziomie, które są niejako częścią „pakietu”. Podchodzimy do pracy z sercem i profesjonalizmem, dlatego obsługujemy wyłącznie jeden ślub w weekend.

Co w przypadku, gdy nie będziecie mogli wykonać zlecenia?

Trafiają się przeróżne sytuacje losowe, na szczęście pracujemy we dwójkę i zawsze, ale to zawsze któreś z nas będzie dyspozycyjne. Oczywiście istnieje zapis w umowie, gwarantujący Wam zastępczego fotografa na wszelki wypadek, jednak w całej naszej historii zapis ten pozostawał martwy i nigdy nie musieliśmy z niego korzystać.

Czy sprzęt nie ulegnie awarii?

Wprawdzie sprzęt to tylko elektronika, nawet ten najlepszy może odmówić posłuszeństwa, ale… pamiętajcie, że fotografuje Wasz Ślub dwóch fotografów na dwóch różnych aparatach. Pracujemy na sprzęcie profesjonalnym i nowym, inwestujemy w rozbudowę naszej „stajni” co jakiś czas, wszystko po to, by uniknąć sytuacji awaryjnych. Nie oszczędzamy na tym, ponieważ uważamy, że sprzęt jest jednym z wyznaczników profesjonalizmu.

Czy macie uprawnienia do fotografowania Ceremonii w kościele?

Posiadamy ukończony w Archidiecezji Gdańskiej kurs liturgiczny dla profesjonalnych fotografów i kamerzystów, uprawniający do wykonywania zdjęć w obiektach sakralnych na terenie całego kraju. Brak takiej licencji mógłby być ryzykowny i skutkować odmową księdza na fotografowanie w kościele. Nie możemy sobie pozwolić na to, by przez takie niedopatrzenie pozbawić Was zdjęć z najważniejszej części Tego Dnia.

Jak będziecie ubrani?

Pytanie być może z pozoru trywialne, lecz widzimy nieraz fotografów, którzy ubrani w dżinsy i trampki, usiłują „wtopić się” w tłum elegancko ubranych gości. To niestety zmora dzisiejszych czasów i branży. W przeciwieństwie do wielu kolegów „po fachu”, z uwagi na szacunek dla Was, rangę wydarzenia i po części ze względu na filozofię, że „fotograf ma być niewidoczny”, zawsze ubieramy się elegancko, ponieważ uważamy, że strój zawsze powinien odzwierciedlać powagę sytuacji.

Co w sytuacji, gdy nasze zdjęcia przepadną?

Decydując się na taniego fotografa, narażacie się na takie ryzyko, natomiast profesjonalista nie pozwoli sobie na taką sytuację. Pracujemy zespołowo i inwestujemy w sprzęt, w tym najlepsze karty zapisu danych i dyski zewnętrzne do ich przechowywania. Oczywiście ryzyko utraty fotografii zawsze istnieje, ale odpowiednia inwestycja ze strony studia pozwala zminimalizować to zagrożenie. Po skończonym zleceniu kopiujemy zdjęcia na dysk komputera, dysk zewnętrzny oraz macierz dyskową. Te procedury są dość kosztowne, ze względu na niezbędną ilość przestrzeni dyskowych, ale dają nam pewność zachowania danych.

Jak długo będziemy czekali na zdjęcia?

Termin oddania gotowych zdjęć określamy ściśle w umowie. Powinniście jednak wiedzieć, że materiał do wyboru otrzymacie już 7 dni od Waszego Ślubu, a gotowe, wydrukowane zdjęcia najpóźniej 30 dni roboczych od momentu dokonania przez Was wyboru.

Czy wszystkie zdjęcia Foto Baśni są kolorowe?

Uwielbiamy kolory. Wyznajemy filozofię, że świat jest zbyt ponury by edytować piękne barwne zdjęcia w brązowo białych czy zgnito zielonych presetach. Cenimy piękną i oryginalną kolorystykę, choć doceniamy również szlachetną klasykę czerni i bieli. Zazwyczaj kadry czarno białe stanowią 10% całego materiału. Jeśli kochasz taki rodzaj fotografii, możemy je dla Ciebie wykonać, ale musimy to wiedzieć przed wykonaniem zlecenia. Światła i cienie zupełnie inaczej prezentują się, gdy zdjęcie jest wykonywane w czerni i bieli bezpośrednio w aparacie, a inaczej przez konwersję w programie do edycji. Zdjęcia konwertowane nie posiadają już takiej głębi odcieni i świateł, przez co stają się jednowymiarowe, płaskie.

Ile zdjęć dostaniemy?

Z Dnia Ślubu dostaniecie od nas 500 zdjęć poddanych wstępnej edycji. Cały materiał zdjęciowy zespołu fotografów poddajemy skrupulatnej selekcji tak, byście za każdym razem, gdy sięgniecie po fotografie, przeglądali je z zainteresowaniem i zaciekawieniem. Z tych zdjęć wybieracie 100, które zostaną poddane dokładnej, autorskiej edycji, z przeznaczeniem do wydruków, które od nas dostaniecie oraz ewentualnego albumu, który możecie sobie zamówić.

W jakiej formie otrzymamy zdjęcia?

Pliki cyfrowe traktujemy trochę jako półprodukt, a to oznacza, że oprócz zdjęć w formacie jpg na nośniku cyfrowym (pendrive), oddajemy również selekcję odbitek w pięknej oprawie. Będą to odbitki w formacie 15x23 cm wydrukowane na najwyższej jakości satynowym papierze. Z doświadczenia wiemy, że dopiero wydrukowane zdjęcia dają maksimum radości podczas oglądania. Dodatkowo dostaniecie od nas prezentację multimedialną, zapisaną cyfrowo w postaci pliku mp4.

Czy dostaniemy album ze ślubu?

W naszej standardowej ofercie oddajemy selekcję wysokiej jakości odbitek w dużym formacie, ponieważ chcemy, by każdy Klient otrzymał od nas profesjonalny produkt. Jako dodatek oferujemy szeroką selekcję albumów, fotoksiążek, minialbumów i triplexów w różnych rozmiarach, oprawionych w skórę, materiał czy aksamit. Możliwość konfiguracji wielkości, liczby kart, jakości papieru jest praktycznie nieograniczona zatem album jest produktem, który oferujemy indywidualnie po rozliczeniu podstawowej umowy.

Jak wygląda kwestia płatności?

W naszym przypadku kwestia ta jest dokładnie opisana w ofercie, którą otrzymujecie od nas przed podpisaniem umowy. Standardowo, podczas rezerwowania terminu wpłacacie zadatek w wysokości 20%, a pozostałą część rozliczamy dopiero po ślubie. Na całość otrzymujecie fakturę imienną wystawioną przez nasze studio.

Czy oferujecie sesje narzeczeńskie?

Sesja dla narzeczonych niesie wiele korzyści, dlatego zawsze Wam ją oferujemy. W pakiecie z Reportażem jest znacznie tańsza, a zdjęcia z niej można wykorzystać na wiele sposobów (chociażby jako formę podziękowań dla Rodziców). Podczas gdy Reportaż ślubny to fotografia raczej standardowa, zawierająca pewien kanon zdjęć tradycyjnych, o tyle podczas sesji narzeczeńskiej, zwłaszcza z nami, możecie się wyszaleć do woli. To również czas tylko dla Was, bez spinania, pełen emocji i oczekiwania. To czas, w którym możemy się bliżej poznać, Wy możecie oswoić z obiektywem i nami oraz naszym sposobem pracy. Gwarantujemy Wam, że w Dniu Ślubu w ogóle nie będziecie zwracać na nas uwagi, a Wasze zdjęcia będą w 100% naturalne.

Zapytaj o termin

NAPISZ WIADOMOŚĆ